Lista aktualności Lista aktualności

Bałagan i tajemnicza szafa ;-)

Zielona łączka w Glinnej stała się w niedzielne popołudnie (14 maja 2023 r.) miejscem niezwykłego teatralnego spektaklu.

Na naszej „scenie pod chmurką” aktorzy szczecińskiego Teatru Lalek „Pleciuga” wyczarowywali wesołe rekwizyty z...bałaganu w szafie :-).  Czy ubrania służą tylko do noszenia? Oczywiście, że nie. Spodnie mogą zmienić się w słonia, skarpetki w kwiatek, a koszulka i rękawiczki mogą szybko stać się niesfornym kurczakiem. Saksofon z rękawa? Proszę bardzo. Im większy bałagan tym więcej zabawy, bo wyobraźnia szybko podpowiada jak, że lalkę teatralną można zrobić ze wszystkiego i doskonale się przy tym bawić.  Lalki teatralne były również bohaterami zabawy, do której po zakończonym spektaklu zaprosili uczestników nasi wspaniali aktorzy.

Niedzielne wydarzenie było doskonałą okazją do uroczystego zaprezentowania i otwarcia „Tajemniczej szafy”, która od teraz zachęca wszystkich odwiedzających Glinną do korzystania z jej zasobów. Są w niej książki, które można wypożyczyć na czas pobytu w Glinnej i skorzystać w trakcie relaksu na kocyku czy leżaku i zestawy do gier i zabaw podwórkowych – będą doskonałą okazją do aktywnej zabawy np. z dziećmi. Czy pamiętacie Państwo jeszcze jak grało się w gumę? Klasy? Jak fajnie było pograć w badmintona czy pokopać wspólnie piłkę w rozgrywkach mini ligi? :-) Nasza "Tajemnicza szafa" służyć będzie pomocą :-)

Bardzo dziękujemy Wszystkim za odwiedziny i wspólna zabawę. Zapraszamy do korzystania z uroków Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej i zielonych łączek z placami zabaw w jego sąsiedztwie. Staramy się, aby wciąż były dla Was doskonałym miejsca do wypoczynku – rodzinnego, w gronie znajomych lub samotnej ucieczki od zgiełku cywilizacji.

Jak korzystać z Leśnej czytelni i wypożyczalni sprzętu do gier i zabaw?

Leśna czytelnia i wypożyczalnia sprzętu do gier i zabaw otwarta jest całą dobę (od 15 kwietnia do 30 września każdego roku). Jest zlokalizowana obok wiaty edukacyjnej i łączki z placami zabaw. Książki z czytelni i sprzęt wypożyczcie Państwo samodzielnie na czas pobytu w Glinnej, z obowiązkiem ich zwrotu przed wyjazdem (nie wypożyczamy publikacji ani sprzętu do domu). Prosimy o ich zwrot, aby inni mogli z nich również skorzystać. Prosimy również, aby sprzęt był zwrócony kompletny, w opakowaniach, które dla niego przygotowaliśmy. Dzieci mogą korzystać ze sprzętu pod opieką osób dorosłych. I to tyle... :) Miłej zabawy i lektury.

fotografie - Pan Paweł Miedziński (dziękujemy za ich użyczenie).

Teatr Lalek Pleciuga - Zróbmy bałagan

Twórcy przedstawienia:

Rafał Hajdukiewicz

Paulina Lenart-Majtas

Kasia Majewska

Edyta Niewińska-Van der Moeren

Maciej Sikorski

Muzyka: Piotr Klimek