Lista aktualności Lista aktualności

Kamlasy? Czym są kamlasy?

Kamień lasem malowany staje się... kamlasem :-). Ale żeby powstał potrzeba wprawnej ręki artysty, który go wyczaruje. Takim magicznym zajęciom oddawaliśmy się 23 października w Glinnej. Wspólnie z instruktorami ze szczecińskiej Pracowni Pogodno zaprosiliśmy uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Szczecinie i mieszkanców Szczecina do tworzenia niezwykłych dzieł sztuki. To kolejna edycja projektu „Las przestrzenią sztuki” (w ubiegłym roku szukaliśmy wspólnie z Państwem "Puszczaków", ukrytych w leśnej gęstwienie Puszczy Bukowej).

Na naszych kamieniach (kamlasach) powstały w tym roku piękne leśne motywy. Wszystko z myślą o kolejnej grze terenowej, do udziału w której zaprosimy Państwa już niebawem. Młodzi artyści wypożyczyli nam swoje prace, aby stały się motywem przewodnim artystycznych spotkań z lasem (tym razem z Państwa udziałem). Każdy z uczestników warsztatów wykonał  dla siebie obrazek, stanowiący wzór dla malowanego później kamienia. To miła pamiątka, która będzie przypominać o naszym spotkaniu. Przekazane naszym artystom specjalnie skomponowane zestawy do samodzielnego zdobienia kamieni w domu, pozwolą im na dalsze rozwijanie talentu z wykorzystaniem tej ciekawej formy plastycznej.

Serdecznie dziękujemy: instruktorom z Pracowni Pogodno, uczestnikom warsztatów oraz partnerowi wydarzenia - Centrum Informacyjnemu Lasów Państowych za wspaniałą artystyczną niedzielę.

Szczegóły gry terenowej z "kamlasami" już wkrótce.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia (autorzy fotografii – instruktorzy Pracowni Pogodno, Pan Paweł Miedziński oraz Nadleśnictwo Gryfino).