Lista aktualności Lista aktualności

Kolorowy zawrót głowy

Ponad 18 tysięcy osób odwiedziło w minionym roku Ogród Dendrologiczny w Glinnej.

Z możliwości odpoczynku na terenie Ogrodu oraz w jego sąsiedztwie korzystają zarówno mieszkańcy Szczecina i okolic, jak i goście przyjeżdżający z odległych zakątków Polski. Coraz częściej gościmy również turystów z innych części świata. Obiekty edukacyjne i rekreacyjne w Glinnej stanowią bazę wypadową do wycieczek po Puszczy Bukowej. To tu kończą się często liczne imprezy sportowo-rekreacyjne. Cieszy nas możliwość współpracy i fakt, że możemy wspierać wszystkich pragnących odpoczynku od miejskiego zgiełku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczna wiosna sprzyja kwitnieniu większości naszych roślin. Cieszą one niesamowitymi barwami kwiatów i ich obfitością. 

Ogród Dendrologiczny w Glinnej udostępniany jest bezpłatnie. Na jego terenie zgromadzona została bogata kolekcja drzew i krzewów reprezentujących liczne gatunki i odmiany. Za ich przyczyną spacer po ogrodzie zmienia się w podróż dookoła świata. Każdy znajdzie tu sposób na relaks, wykorzystując udostępnione miejsca odpoczynku. Rowery można pozostawić bezpiecznie przed wejściem (wypożyczymy zabezpieczenie do rowerów1). Z uwagi na kolekcję prosimy również o pozostawianie tam pupili. W sąsiedztwie ogrodu istnieje możliwość rozpalenia ogniska i zorganizowania rodzinnego „śniadania na trawie ;-)". Do Państwa dyspozycji jest również wiata z kominkiem (więcej informacji o możliwości skorzystania z obiektu – tel.  91 416 20 71 wew. 338 lub 334).

Ogród Dendrologiczny w Glinnej udostępniany jest od  marca do końca października, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-18.00, w weekendy i święta od 10.00-19.00.

Położenie Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej

Więcej o Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej

Kolekcja

Regulamin udostępniania obiektu

Planujesz wycieczkę do Ogrodu lub Puszczy Bukowej? Masz pytania dotyczące możliwości pobytu? Zadzwoń – jak zawsze pomożemy.

1 od 1 kwietnia