Lista aktualności Lista aktualności

Zapraszamy na niezwykłe, przedświąteczne spotkanie

Glinna, 10 grudnia 2022 r.

Grudniowy las jest pełen magii. Nawet wówczas gdy nie zdobią go białe czapy śnieżnego puchu. Nawet wtedy, gdy z nieba pada deszcz, a aura za oknem zamiast bajkowej przypomina szary sfilcowany szalik. Las nigdy nie zasypia, a stan letargu jest tylko pozorny. Zimową scenerię wypełniają duże i małe sprawy stworzeń przemykających w poszukiwaniu pokarmu i schronienia.

Grudzień to miesiąc spotkań i wspólnego, radosnego oczekiwania na świąteczny czas. Święta Bożego Narodzenia to czas powrotu do tradycji, spotkań rodzinnych, czas refleksji, w którym powinniśmy się wyciszyć, zastanowić nad swoim życiem, na chwilę zatrzymać… Często o tym zapominamy lub po prostu nie znajdujemy na to czasu w natłoku świątecznych zakupów i przygotowań. Las to miejsce, w którym odnajdujemy ukojenie, wyciszamy się obcując z naturą.

Zapraszamy więc do lasu na niezwykłe spotkanie z tradycją, kolędą i leśnymi smakołykami. Pod okiem wspaniałych instruktorów rękodzieła przygotujemy niebanalne, świąteczne prezenty dla najbliższych (pracujemy w dwóch grupach - dzieci i osoby dorosłe). Nie zabraknie opowieści o świątecznych tradycjach, stroików, aromatycznych pierników i wizyty Mikołaja, który przybędzie tajemniczym zaprzęgiem. Pośród upominków, które przywiezie znajdzie się m.in. wyjątkowa publikacja pod tytułem „NIEMAPA LASÓW PÓŁNOCNO-ZACHODNIEJ POLSKI”, której premiera odbędzie się na spotkaniu.

Muzyczny, świąteczny nastrój zapewni Stowarzyszenie Wokalne "Res Musica".

Spotykamy się 10 grudnia b.r. (sobota) o godzinie 11.00 w Punkcie Informacji Przyrodniczo-Leśnej w Glinnej przy ogrodzie dendrologicznym. Orientacyjna godzina zakończenia – 15.00

Z uwagi na charakter spotkania ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje więc kolejność zgłoszeń, na które czekamy do dnia 8 grudnia b.r. pod numerem  telefonu  (91) 416 20 71 – sekretariat Nadleśnictwa Gryfino (czynny od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do godziny 15.00). W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia uczestnika oraz numeru telefonu do kontaktu. Uwaga - w warsztatach mogą wziąć udział dzieci od 8 roku życia pod opieką rodziców lub opiekunów. Prosimy o dostosowanie ubioru do pory roku. Warsztaty dla osób dorosłych będą odbywać się we wiacie, a dla dzieci w ogrzewanym namiocie zlokalizowanym obok wiaty. Zapewniamy smaczny leśny posiłek.

Informacje dodatkowe/regulamin – Organizatorem warsztatów jest Nadleśnictwo Gryfino z siedzibą w Gryfinie ul. 1 Maja 4. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizator zapewnia niezbędne materiały do wykonania rękodzieł będących przedmiotem warsztatów. Nadleśnictwo Gryfino nie zapewnia transportu na spotkanie (dojazd uczestników odbywa się na koszt własny). Organizator i podmioty współpracujące nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia losowe i nieszczęśliwe wypadki uczestników, mogące mieć miejsce w trakcie spotkania. Uczestnicy wydarzenia biorą w nim udział na własne ryzyko. Uczestnicy nie mogą domagać się od Organizatora pokrycia jakichkolwiek kosztów udziału w spotkaniu. Organizator zastrzega sobie prawo do wykonywania zdjęć i filmów z przebiegu warsztatów do celów promocji wydarzenia (w tym do umieszczenia na stronie internetowej Nadleśnictwa Gryfino www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl). Uczestnicy proszeni są o zapoznanie się z oświadczeniem dotyczącym utrwalania i rozpowszechniania wizerunku (załącznik) i udostępnienia organizatorowi podpisanego dokumentu w dniu spotkania. Informacja w sprawie RODO - www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/ ochrona-danych-osobowych. Organizator zastrzega prawo do zmiany treści regulaminu oraz odwołania wydarzenia w przypadku wystąpienia okoliczności, na które Organizator nie może mieć wpływu. O odwołaniu wydarzenia uczestnicy zostaną powiadomieni telefonicznie na numer podany w trakcie dokonywania zgłoszenia udziału.

fot. Canva