Asset Publisher Asset Publisher

Atrakcja dla kolekcjonerów i obieżyświatów

Krzywy Las i Puszcza Bukowa na znaczkach turystycznych

Miło nam poinformować, że Krzywy Las i Puszcza Bukowa znalazły się wśród szacownego grona miejsc, posiadających swój unikatowy znaczek turystyczny. To kolejne, po Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej obiekty na terenie nadleśnictwa, oznaczone na turystycznym szlaku wędrówek po ciekawych zakątkach Polski (i Europy). Znaczek turystyczny - to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału - drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów, w porównaniu z innymi w większości prefabrykowanymi produktami. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.

Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Kolejne numery znaczków przedstawiają grzbiety gór, schroniska turystyczne, biegi rzek, oznaczają miasta, zamki, miejsca historyczne, pamiątki przyrodnicze, zabytki techniki, jaskinie, ogrody zoologiczne i inne miejsca, do których dociera ciekawy turysta. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej. Cały system jest nieustannie rozszerzany. W 2012 roku Znaczki Turystyczne znajdują się już w piętnastu państwach Europy! Jest to ogólnoeuropejska akcja kolekcjonerska.

© Nazwa i znak towarowy Znaczek Turystyczny są zastrzeżone i prawnie chronione w Polsce i Europie.

Znaczki turystyczne: Puszcza Bukowa koło Szczecina o numerze 1274, Krzywy Las koło Gryfina o numerze 1275 i Ogród Dendrologiczny w Glinnej, o numerze 921 dostępne są w sprzedaży w Punkcie Informacji Turystycznej w Glinnej (przy wejściu do ogrodu dendrologicznego) od 1 kwietnia do 30 października każdego roku (w soboty i w niedziele handlowe od godziny 10.00-19.00).

Zapraszamy...

Więcej o znaczkach turystycznych