Asset Publisher Asset Publisher

Mikołaj z lasu w Zespole Szkół Szpitalnych w Szczecinie

W ramach projektu „Las idzie do szkoły”, zorganizowanego przez Nadleśnictwo Gryfino przy wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, uczniowie szkoły działającej przy Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Zdroje" (należącej do Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie) tworzyli makiety zimowego lasu. Z naturalnych materiałów przekazanych przez nadleśnictwo powstawały prawdziwe cuda, symbolizujące leśne scenerie zatopione w zimowym uśpieniu. W nagrodę za wykreowanie niezwykłych dzieł, talenty plastyczne i chęci, uczniowie i opiekunowie zostali nagrodzeni upominkami. To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia wspólna lekcja przyrody, jaką w ramach stałej współpracy Nadleśnictwo Gryfino prowadzi od lat ze szkołami działającymi przy szczecińskich szpitalach.

Na ręce Pani Justyny Krakowiak-Misiuna - Dyrektor Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie przekazana została również wielka paczka od napotkanego w lesie Świętego Mikołaja, zawierająca mnóstwo przyborów i materiałów szkolnych, niezbędnych uczniom do kolejnych wspaniałych plastycznych dokonań.

Wszystkim uczestnikom projektu, pacjentom, opiekunom, nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, dużo, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.