Asset Publisher Asset Publisher

Wspaniała mobilizacja i imponujący (choć smutny) efekt akcji

Zaledwie półtorej godziny wystarczyło aby do kontenera trafiło blisko 20 metrów sześciennych śmieci, zebranych wspólnie w leśnych zakątkach Nadleśnictwa Gryfino. Wspólnie, bo w sobotniej (22 kwietnia 2023 r.) akcji wzięli udział mieszkańcy Osiedla Płonia, Śmierdnica, Jezierzyce, druhowie, druhny i młodzi adepci z Ochotniczych Straży Pożarnych w Nowych Liniach, Babinie i Szczecin-Śmierdnicy oraz pracownicy Nadleśnictwa Gryfino. Asortyment śmieciowy jak to często bywa stanowiły niezliczone ilości butelek, puszek, opon, dywanów, drobnych odpadów po słodyczach, większych i mniejszych opakowań po farbach i innych elementów nie będących częścią przyrody. W tym fragmencie lasu jest już czysto. Mamy nadzieję, że na stałe.  Choć efekt spotkania był przygnębiający zapał do pracy zasługuje na ogromne podziękowanie.

Serdecznie dziękujemy Wspaniałym Uczestnikom Akcji „Posprzątajmy razem wspólny las”Mieszkańcom osiedli, Strażakom OSP Nowe Linie, Babin i Szczecin-Śmierdnica oraz Radzie Osiedla Płonia, Śmierdnica, Jezierzyce za mobilizację i chęć podjęcia wspólnej pracy w piękny sobotni poranek.

Tak jak napisał Pan Zbigniew Romaniuk w wierszu "Sami dla siebie", przygotowanym na sobotnią akcję i odczytanym na jej podsumowaniu:

[...]

Dziękujemy wszystkim uczestnikom

wspaniałej naszej społeczności

Dziś zrobiliśmy coś dla siebie

żeby ocalić las dla przyszłości.