Asset Publisher Asset Publisher

Z szacunkiem i uznaniem

Statuetka „Przyjaciela Szczecińskich Leśników” dla Pana Kazimierza Czajkowskiego.

Kazimierz Czajkowski to człowiek niezwykły. Od ponad 60 lat z pasją poświęca się pracy w lesie i dla lasu. Urodził się 24 sierpnia 1941 roku. Swoją pracę zawodową jako leśnik rozpoczął w 1960 roku w Nadleśnictwie Wielgowo i kontynuował w Nadleśnictwie Kliniska. Początkowo jako sezonowy, a później stały robotnik leśny. W latach 1974-1992 był zatrudniony w Nadleśnictwie Gryfino, a od 1992 roku był pracownikiem Zakładu Usług Leśnych.

Mimo sędziwego wieku (83 lata) pomaga wciąż z pełnym zaangażowaniem pielęgnować nowe pokolenia lasu, wspierając swoim doświadczeniem i ogromną wiedzą. W trakcie kilkudziesięcioletniej współpracy z Nadleśnictwem Gryfino dał się poznać jako osoba zaangażowana w sprawy leśnictwa, otwarta na ludzi i współpracę, dbająca o terminowość i jakość świadczonych usług. Pan Kazimierz Czajkowski jest człowiekiem niezwykle rzetelnym i uczciwym – całym sercem związanym z lasem i dbałością o jego dobrostan.

Kierując się głębokim szacunkiem i uznaniem dla Pana Kazimierza na wniosek leśników z Nadleśnictwa Gryfino Pan Jarosław Staniszewski – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych uhonorował Go statuetką „Przyjaciel Szczecińskich Leśników”.

Uroczystość wręczenia statuetki miała miejsce 8 maja b.r. w siedzibie Nadleśnictwa Gryfino.