Asset Publisher Asset Publisher

Zapraszamy na "Leśną opowieść wigilijną"...

„Leśna opowieść wigilijna” na stałe wpisała się już w nasze grudniowe spotkania z Państwem. W tym roku opuszczamy leśne progi, w których zwykle wspólnie gościliśmy i zabieramy las i Państwa ze sobą do Szczecina. Na kolejne, niezwykłe, bo tym razem bajkowe spotkanie.  3 grudnia (niedziela), wspólnie ze szczecińskim Teatrem Lalek Pleciuga zapraszamy na spektakl pt. „Choinka z bajkami”.

A przed teatrem czekać będzie na Was....zagroda Św. Mikołaja, który przygotował dla gości wielką niespodziankę i mnóstwo ciekawych opowieści o... Przekonajcie się sami :) Czynna będzie również mikołajkowa poczta z wielką skrzynią na świąteczne marzenia, które będzie można narysować, opisać na miejscu lub przynieść ze sobą. Kącikowi Św. Mikołaja towarzyszyć będą leśne stoiska edukacyjne, z zabawami i konkursami (nie tylko dla dzieci). Zapraszamy do rozmów o podszczecińskich lasach. Czekać będą na Państwa leśnicy z Nadleśnictwa Gryfino. Na naszych stoiskach będzie można również otrzymać wydawnictwa turystyczne, leśną prasę oraz książki.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na spektakl, na które czekamy do 30 listopada 2023 r. (decyduje kolejność zgłoszeń). Zapisy pod numerem telefonu 91 416 20 71 – sekretariat Nadleśnictwa Gryfino czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 lub pod numerem telefonu 505 001 059. UWAGA - WSZYSTKIE MIEJSCA NA SPEKTAKL ZOSTAŁY JUŻ ZAREZERWOWANE.

Program wydarzenia (3 grudnia - niedziela):

11.00 – 12.45 - spektakl „Choinka z bajkami” i spotkanie ze Św. Mikołajem (BRAK MIEJSC).

11.00-15.00 – stoiska promocyjno-edukacyjne Nadleśnictwa Gryfino z konkursami oraz zagroda Św. Mikołaja przed wejściem do teatru.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zapoznanie się i przestrzeganie regulaminu wydarzenia.

„CHOINKA Z BAJKAMI” Magdalena Mrozińska. Reżyseria Lena Alberska (fotografie w galerii - źródło Teatr Lalek Pleciuga)

Mieszkańcy Zgrozy Wielkiej co roku w grudniu przeżywają katusze. Wszystko za sprawą burmistrza, pana Cierpkiego, który nie znosi Bożego Narodzenia i tępi wszelkie oznaki świątecznej atmosfery w miasteczku. Kiedy w pewną Wigilię na placu pojawia się wielka, przystrojona choinka, burmistrz wpada w szał. Wściekły rozbija jedną z bombek i… nad głowami oszołomionych mieszkańców roztacza się bajka! Do jakich poświęceń będzie zdolny pan Cierpki, potajemny miłośnik bajek, żeby poznać pozostałe opowieści ukryte między gałęziami magicznego drzewa? Wszak, jak twierdzi sama Choinka, widzą je tylko ci, którzy wierzą w moc Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy na interaktywny, plastyczny spektakl, pełen muzyki, humoru, magii i niecodziennych postaci. Co zrobi pies, żeby dostać się do zaprzęgu reniferów? Jakie przygody czekają muchę, zbudzoną z zimowego snu? A ty? Czy wierzysz w moc świąt na tyle, żeby zobaczyć zaklęte w bombkach opowieści? Przedstawienie familijne, dla widzów w każdym wieku.

REGULAMIN WYDARZENIA "LEŚNA OPOWIEŚĆ WIGILIJNA"

Informacje dodatkowe – Organizatorem wydarzenia "Leśna opowieść wigilijna" jest Nadleśnictwo Gryfino z siedzibą w Gryfinie ul. 1 Maja 4. Partnerem wydarzenia jest Teatr Lalek Pleciuga z siedzibą Pl. Teatralny 1, 71-407 Szczecin. Organizator nie zapewnia transportu na spotkanie (dojazd uczestników odbywa się na koszt własny). Organizator, partner wydarzenia oraz podmioty współpracujące nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia losowe i nieszczęśliwe wypadki uczestników, mogące mieć miejsce w trakcie spotkania. Uczestnicy nie mogą domagać się od Organizatora ani Partnera wydarzenia pokrycia jakichkolwiek kosztów udziału w spotkaniu. Uczestnicy zobowiązani są do zapoznania się i przestrzegania Regulaminu wydarzenia „Leśna opowieść wigilijna” w dniu 3 grudnia 2023 r. Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych, dostępna jest na stronie internetowej Nadleśnictwa Gryfino pod adresem https://gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/ochrona-danych-osobowych

fot. główne w galerii - źródło obrazu Canva