Asset Publisher Asset Publisher

81 drzewek dla dzieci z gmin Gryfino i Pyrzyce w ramach akcji "Jedno dziecko jedno drzewo"

Rodzice i rodziny dzieci urodzonych od 1 stycznia do 31 sierpnia 2019 r. posadzili 55 drzewek w Gryfinie i 26 w Pyrzycach.

W ramach akcji „Jedno dziecko jedno drzewo” zorganizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Gryfino i gminy, posadzone zostały dęby i lipy. Te piękne i długowieczne drzewa będą niezwykłą pamiątką dla każdego z obdarowanych dzieci. Dęby symbolizujące odwagę i męstwo dedykowane zostały chłopcom, a miododajne, o pachnących kwiatach lipy – dziewczynkom. Każde z posadzonych drzewek opisane zostało pamiątkową tabliczką, na której widnieje imię i data urodzenia dziecka. W Gminie Gryfino drzewka stworzyły aleję wzdłuż ulicy Myśliwskiej, a w Gminie Pyrzyce stanowić będą ozdobę Parku im. Mariana Matysiaka. Te miłe wydarzenia towarzyszyły obchodom 95-lecia istnienia Lasów Państwowych.

Wszystkim Maluszkom życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i radości. Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech i zachęcamy, aby razem z dziećmi powracali w te niezwykłe miejsca, roztaczając opiekę nad swoim drzewkiem i obserwując jak wspaniale rośnie wraz z Maluszkiem

Gmina Gryfino - 10 października 2019 r. Ponad 150 osób, w tym rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, członkowie bliższych i dalszych rodzin, znajomi, leśnicy z Nadleśniczym Nadleśnictwa Gryfino Ryszarem Brygmanem, przedstawiciele Gminy Gryfino z Burmistrzem Miasta i Gminy Gryfino Mieczysławem Sawarynem, przedstawiciele firmy Jager, która wsparła logistykę wydarzenia, sadzili wspólnie z Maluszkami wyjątkowe dęby i lipy. Pamiątkowe oznakowanie wraz z posadzonymi drzewkami tworzą dziś malowniczy szpaler. Za kilkanaście lat zmieni się on w niezwykłą aleję i być może miejsce spotkań naszych wówczas już dorosłych, a dziś malutkich bohaterów akcji. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w oparciu o list intencyjny podpisany 31 lipca b.r. przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzeja Szelążka i Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Mieczysława Sawaryna.

Gmina Pyrzyce - 11 października 2019 r. Spotkanie z udziałem blisko 100 osób rozpoczęli Pani Marzena Podzińska - Burmistrz Pyrzyc i Pan Ryszard Brygman - Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfino. O genezie akcji "Jedno dziecko jedno drzewo" i znaczeniu tego niezwykłego spotkania mówił Pan Andrzej Szelążek - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, który wspólnie z burmistrz Pyrzyc zainicjował listem intencyjnym wolę realizacji przedsięwzięcia. Na zielonym skwerze Parku im. Mariana Matysiaka rodziny posadziły 26 drzewek, w tym dwie lipy i dąb dla pyrzyckich trojaczków. Park M. Matysiaka jest urokliwym zakątkiem miasta, a przyszłe pikniki pod wyjątkowymi drzewami staną się z pewnością doskonałą okazją do rodzinnych spotkań.