Lasy nadleśnictwa

Wpływ łagodnego, atlantyckiego klimatu i urozmaicona rzeźba terenu sprawiają, że obszar nadleśnictwa charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem bogactwa przyrodniczego. Doskonałe warunki klimatyczne i siedliskowe wpływają również na jakość i zasobność gospodarczą tutejszych drzewostanów. Godzenie działań gospodarki leśnej i respektowanie potrzeb związanych z ochroną zasobów przyrodniczych sprawiają, że gryfińskie lasy dobrze spełniają niezbędne funkcje środowiskowe i społeczne, pozostając jednocześnie producentem drewna - surowca nadal niezastąpionego w wielu dziedzinach życia i gospodarki.

Polskie lasy

Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Zajmują one 29,2 proc. terytorium kraju, rosną na obszarze 9,1 mln ha. Zdecydowana większość to lasy państwowe, z czego prawie 7,6 mln ha zarządzane jest przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

PGL Lasy Państwowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, obchodząca w tym roku 90-lecie istnienia.