Lista aktualności Lista aktualności

Wypoczynek w stylu SLOW LIFE

Slow turystyka i slow miejsca to modne ostatnio trendy w wypoczynku, pozwalające na złapanie dystansu, relaksujący wypoczynek lub przeżycie niezwykłej przygody

To idealna propozycja dla poszukujących ciszy, spokoju lub natchnienia. To idea dla tych, którzy chcą uciec od trosk, zgiełku, wrócić do korzeni, wsłuchać się we własną duszę lub po prostu porzucić klasyczne hotelowe łóżka. 

Gdzie życie wydaje się bardziej slow? W lesie :-) To tu można zagubić się i dosłownie i w przenośni. Wejść w gęstwinę, by przez chwilę poczuć się znów jak dziecko. W ostatniej, trudnej rzeczywistości, z którą przychodzi nam się mierzyć Pytacie nas Państwo często gdzie można odpocząć w lesie, by nie narażać się na nadmierny kontakt z innymi osobami. Pytacie również czy i gdzie można wybrać się do lasu, by rozbić namiot. Podpowiadamy - przypominając jednocześnie projekt wpisujący się w SLOW idee :-).

W Nadleśnictwie Gryfino, podobnie jak w kilku innych nadleśnictwach w Polsce prowadzony jest od listopada ubiegłego roku pilotażowy program udostępnienia obszarów leśnych do uprawiania aktywności typu bushkraft i surwiwal. Do tego celu wyznaczyliśmy teren, na którym można rozbić namiot, rozciągnąć tarp lub po prostu – rozciągnąć się wygodnie na karimacie, by odpocząć w stylu slow. Jedynym wymogiem formalnym jest zgłoszenie chęci noclegu do nadleśnictwa i przestrzeganie regulaminu udostępnienia obszaru. Wszelkie szczegóły i mapę obszaru znajdziecie Państwo TU. Pamiętajcie Państwo, że nadal obowiązuja ogólne zalecenia dotyczące przemieszczania się w czasie epidemii koronawirusa, także w lesie. Powinniśmy zachowywać odpowiednie odstępy od innych osób, unikać grupowania się.

My również korzystamy niekiedy z tego miejsca :-).

Obszary pilotażowe stanowią niewątpliwą atrakcję. Pamiętać musimy bowiem, że poza nimi ustawa o lasach z 1991 r. w art. 30 zabrania biwakowania poza miejscami wyznaczonymi przez właściciela lasu lub nadleśniczego.

Noclegi w wyznaczonych miejscach w lasach to nie jedyny sposób na relaks. Zwykły spacer i zaciszne miejsce, w którym możemy przysiąść pozostają nadal jedną z najpopularniejszych form odpoczynku na łonie natury. A może... macie Państwo swoje ulubione "slowpunkty ;-)" na leśnej mapie Polski? Miejsca zaciszne, oddalone od głównych szlaków turystycznych. Własne świątynie spokoju, do których powracacie, by przysiąść na chwilę i zresetować się od trosk codziennego życia. Podzielcie się Państwo opisem swoich oaz i  sposobami na slowrelaks :-) w nich. Obiecujemy, że nie zdradzimy ich lokalizacji, by pozostały tylko Waszymi :-) Nadesłane opisy wezmą udział w losowaniu drobnych nagród niespodzianek*.

Jak przesłać opis?

- za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres gryfino@szczecin.lasy.gov.pl z tytułem wiadomości "Mój slowpunkt"

Jakie dane należy podać w wiadomości do nas?

- jeśli zdecydujecie się Państwo na przesłanie opisu i wzięcie udziału w losowaniu nagród prosimy o podanie w wiadomości wyłącznie imienia i numeru telefonu do kontaktu (w celu ustalenia terminu oraz sposobu odbioru nagrody, gdy staniecie się Państwo zwycięzcą losowania)

Do kiedy można przesyłać odpowiedzi?

- na odpowiedzi czekamy do 15 czerwca b.r.

Jednocześnie informujemy wszystkie osoby zainteresowanie czerwcowym kolejnym już wydarzeniem surwiwalowym, zaplanowanym przez Nadleśnictwo Gryfino na obszarze pilotażowym, że z uwagi na stan epidemii koronawirusa spotkanie to jest odwołane. Nic jednak straconego. Przenieśliśmy je na wrzesień. Prosimy jednak pamiętać, że również i ten termin uzależniony jest od rozwoju sytuacji. Bezpieczeństwo przede wszystkim. O szczegółach będziemy informować jak zawsze na stronie www.gryfino.szczecin.lasy.gov.pl  

* Organizatorem wydarzenia jest Nadleśnictwo Gryfino z siedzibą w Gryfinie ul. 1 Maja 4 (74-100). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Przesłanie odpowiedzi w celu wzięcia udziału w losowaniu nagród wymaga podania imienia oraz numeru telefonu do kontaktu w sprawie ich odbioru. Każdy zwycięzca zostanie powiadomiony odrębnie i telefonicznie. Dane osobowe zwycięzców losowania, służące do wysyłki nagród będą przetwarzane wyłącznie w przedmiotowym celu. Losowanie i wysyłka/odbiór nagród odbędzie się w terminie do 30 dni od dnia 16 czerwca b.r. Termin losowania i wysyłki/odbioru nagród może ulec wydłużeniu w przypadku wystąpienia okoliczności, na które organizator nie ma wpływu. O zaistniałych zmianach organizator poinformuje odrębnie każdego z uczestników (zmiana terminu losowania - za pośrednictwem korespondencji elektronicznej) lub zwycięzców (odbiór/wysyłka nagród - telefonicznie).