Lista aktualności Lista aktualności

Ogród pełen majowych cudów

Niezwykłe kwiaty, piękne kolory, śpiew ptaków, spokojne zakątki sprzyjające odpoczynkowi – oto majowa oferta Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ogrodu w maju – miesiącu najpiękniej kwitnących drzew i krzewów w naszej kolekcji. Rozmaitość gromadzonych przez nas gatunków i odmian, pochodzących z różnych stron świata pozwala na zapoznanie się z niezwykłym światem roślin. Na gałązkach odnajdziecie Państwo prawdziwe cuda – kwiaty o niezwykłych zapachach, kształtach i kolorach. Nie ustępują im liście - często o równie zaskakującej urodzie, czy kora na pniach wielu rosnących tu drzew. Niektóre roślinne rarytasy prezentujemy w galerii zdjęć.

Warto wybrać się na dłuższą wycieczkę po ogrodzie odwiedzając kolekcje: odmian buka zwyczajnego, starych odmian drzew owocowych czy roślin zielnych – rzadkich i zagrożonych Pomorza Zachodniego. Znajdziecie je Państwo za drewnianą wiatą wypoczynkową z tarasem usytuowaną na wzniesieniu przy stawie.

Ogród Dendrologiczny w Glinnej im. Prof. Jerzego Tumiłowicza jest czynny do 30 paźdzernika -  od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00 i w weekendy od 10.00-19.00. Wstęp na teren ogrodu jest bezpłatny. Przy wejściu do ogrodu znajduje się Punkt Informacji Turystycznej, w którym dostępne są pamiątki, słodycze, znaczki turystyczne, mapy. Punkt jest czynny w dni powszednie od 9.00-14.00, w soboty i niedziele handlowe od 10.00-19.00.

W sąsiedztwie ogrodu znajdziecie Państwo parking, miejsce na ognisko i teren rekreacyjny z wieloma ławkami, stołami, wiatkami i placem zabaw.

Zapraszamy do odpoczynku w wyjątkowym zakątku Puszczy Bukowej. Staramy się, aby dawał Państwu wiele radości i okazji do relaksu. Każdy znajdzie dla siebie miły kącik – do czytania, słuchania ptasich treli lub – po prostu – do błogiego lenistwa w cieniu mamucich drzew 😊

POŁOŻENIE I ZASADY UDOSTĘPNIANIA