Wydarzenia Wydarzenia

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym...

Podobnie jak w ubiegłym roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie (Nadleśnictwa Gryfino, Kliniska, Trzebież i Resko) zaprosiła w mininym weekend (16-17 grudnia) do lasu, który „wyrósł” w centrum Szczecina.

Gdzie? Na Palcu Lotników. W „Leśnym Zakątku”. Przy pomniku Bartolomeo Colleoniego. Tuż przy zaprzęgu Świętego Mikołaja i Elfów, których wspomagali dzielnie w przedświątecznej misji zaprzyjaźnione z leśnikami - Łoś i Wiewiórka.

Na gości tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego czekały w naszym "małym lesie" konkursy, gry i zabawy. Ich uczestnicy mogli (przy odrobinie szczęścia) stać się posiadaczmi bożonarodzeniowych, pachnących lasem drzewek, które przyjechały z Nadleśnictwa Resko.

Świąteczne drzewko z lasu roztacza w domach magiczną aurę, głęboko związaną z tradycją kultywowaną przez naszych dziadków. W wielu domach, w wigilijne poranki wyruszali oni bowiem do lasu. Wieczorem zaś - przy drzewku od leśnika radowali się, wraz z całą rodziną uroczystym rozpoczęciem świąt. Drzewko z lasu nigdy nie jest takie samo. Co roku cieszy nas innym kształtem, wysokością, barwą. Choinka w naszej kulturze symbolizuje drzewo życia. Ozdoby ją zdobiące - szczęście, radość, dobrobyt oraz jedność w rodzinie.

Wszystkich, którzy nie mieli okazji odwiedzić nas na Jarmarku, a chcieliby zasiąść przy wigilijnym stole obok naturalnego drzewka, zapraszamy do wybranych nadleśnictw, w których można je nabyć. Chętnie pomożemy w dokonaniu wyboru, gwarantując przy tym moc wrażeń (szczególnie dla małych bohaterów, którzy realizować będą wraz z rodzicami tę niezwykle ważną, przedświąteczną misję).

Nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, w których nabyć można świąteczne drzewka:

Nadleśnictwo Kliniska

Nadleśnictwo Chojna

Nadleśnictwo Mieszkowice

Nadleśnictwo Resko

Nadleśnictwo Nowogard

Nadleśnictwo Trzebież

Serdecznie zapraszamy